پرایس اکشن

معامله گری بر پایه پرایس اکشن یافتن ناحیه هایی است که عرضه یا تقاضا قدرتمند می شود. در این روش اندیکاتورها جایگاه ویژه ای ندارد و تنها نیاز معامله گر کسب درک صحیح از نمودار و تصمیمات دیگر معامله گران است. از این روش در همه بازارها مثل سهام، فارکس و باینری آپشن و… و در همه تایم فریم ها می توان بهره برد.

تحلیل به روش پرایس اکشن بدون نیاز به اندیکاتور

معمولاً اندیکاتورها سیگنال خروجی خود را موقعی به تریدر می دهند که قیمت یا نرخ، حرکت خود را کرده است و هیچ قطعیتی برای ادامه حرکت در جهت قبلی وجود ندارد. ممکن است بعد از ورود با کمی حرکت رو جلو در جهت سیگنال اندیکاتور کمی خوشبینی و رضایتمندی در تریدر بوجود آید اما با برگشت قیمت تریدر دچار و اضطراب و سرخوردگی می شود. اندیکاتور بر پایه روابط و فرمول های ریاضی است و حرکت قیمت باعث می شود تا اندیکاتور با توجه به فرمول خود سیگنالی با تأخیر به تریدر بدهد. به عنوان مثال عده ای با کراس دو مووینگ اوریج وارد بازار می شوند در صورتیکه برای اینکه این کراس اتفاق بیفتد ابتدا قیمت به اندازه کافی در یک جهت حرکت کرده و پس از آن کراس دو مووینگ اوریج رخ می دهد که سیگنالی برای برخی از معامله گران محسوب می شود. اما آیا این حرکت قطعا ادامه می یابد؟ ممکن است بازگردد و دوباره در خلاف جهت قبلی دو مووینگ اوریج کراس کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش امواج الیوت

کراس دو مووینگ اوریج

در تصویر بالا سه مرتبه کراس دو مووینگ اوریج سیگنال با تاخیر و اشتباه به تریدر داده است. بنابراین ورود صحیح قبل از شروع حرکت نرخ در یک جهت است!!! و این ناممکن و ناشدنی نیست!!!

در صورتیکه تریدر روش پرایس اکشن را به خوبی فرا گیرد و مقدار ریسک به ریوارد را در معاملات خود به خوبی اجرا کند، در معاملات خود موفق خواهد بود.

در روش پرایس اکشن نوع نگاه به بازار برپایه تصمیمات معامله گران و قدرت عرضه و تقاضا است. بنابراین خیلی سریع تر از سیگنال اندیکاتورها تریدر موقعیت های سودزا را شناسایی می کند.

در روش پرایس اکشن پیش از ورود به معامله بازار به خوبی بررسی می شود و با ورود به معامله نیز کندل ها یکی پس از دیگری بررسی می شوند تا بهترین سود یا کمترین زیان حاصل شود.  همچنین پیش از ورود به ترید حد ضرر و حد سود تعیین می گردد و بر اساس آن حجم معامله تعیین می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *